Değerli Araştırmacılar;
TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yürütülmekte olan "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı" ve “1001-Deprem Araştırmaları Özel Çağrısı” olmak üzere iki farklı çağrı başvuruya açılmıştır. 2021 yılı 1. dönem 1001 başvuruları için son başvuru tarihi 26.03.2021’dir.

Başvuru sırasında yapılan değişiklikler;
• 2021 yılı 1. döneminden itibaren 1001 Programına sunulacak tüm proje önerileri için başvuru sistemine isteğe bağlı video yüklenebilmesi imkânı tanınmıştır. Projelerini tanıtmak isteyen proje yürütücülerimiz; Proje Başvuru Sistemi (PBS) üzerinden başvurularını yaparken, Ek Dosyalar bölümünde yer alan ilgili alana (Proje Önerisi Videosu) hazırladıkları videoyu yükleyebileceklerdir. Video süresinin 5 dakikayı, boyutunun ise 100 MB’ı geçmemesi gerekmektedir.
• Ek olarak, TÜBİTAK Açık Bilim Politikası doğrultusunda; 2021 yılı 1. dönemi itibariyle yapılacak proje başvurularında, diğer başvuru belgeleri ile birlikte “Veri Yönetim Planı”nın Proje Başvuru Sistemi’ne yüklenmesi beklenmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Başvuru sırasında yüklenmesi gereken güncel evraklar için: https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/akademik/ulusal-destek-programlari/1001/icerik-basvuru-formlari

ARDEB Proje Başvuru Sistemi (PBS) üzerinden alınacak başvuruların, başvuru sürecini https://ardeb-pbs.tubitak.gov.tr/ bağlantısından başlatabilirsiniz.
Projenizin şekli değerlendirmesinin yanı sıra tüm konularla alakalı Proje Destek Hizmetleri Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.